Postele

Matrace

Rošty

Ostatní sortiment

O spaní

Firma CM ZDRAVÉ SPANÍ postele

se specializuje zejména na výrobu prodej opravdu kvalitních postelí z masivu, matrací a lamelových roštů.

Dodáváme postele se stabilní konstrukcí z různých dřevin. Jsme schopni přizpůsobit se přáním zákazníka, takže hlavní část našeho prodeje tvoří zakázková výroba.

V případě roštů a matrací nezastupujeme pouze jediného výrobce, ale provádíme pro naše zákazníky jakýsi „předvýběr“, v němž pro prodej volíme jen takové typy, které opravdu považujeme za kvalitní a u nichž jsme přesvědčeni o kladném zdravotním účinku a dlouhé životnosti.

Postele

Abychom se mohli ve své posteli pohodlně otočit a příjemně protáhnout, měla by být dostatečně široká i dlouhá.

Optimální šířka jednolůžka je 100 cm. U nás zatím platí za standard 90 cm. Jednolůžko široké 120 cm je ideální a doporučujeme jej tam, kde se předpokládá užívání jednou osobou s případným přístupem z obou stran, šíře 140 cm je luxus.

U dvoulůžek lze za bezproblémovou označit šířku 160 cm a větší.

Délka matrace by měla být aspoň o 20 cm delší, než její uživatel.

Výška lehací plochy je poměrně rozmanitá. U starších a vyšších lidí je potřeba zvolit postel přiměřeně vyšší, tak aby se na ní pohodlně usedalo a z ní pohodlně vstávalo. Při sedu na posteli by stehno s holení mělo být v pravém anebo tupém úhlu. U lidí průměrného vzrůstu to znamená lůžko vysoké od 50 cm a výš.

Naše postele mají standardně výšku lehací plochy 54-56 cm nad zemí.

Materiály, z nichž jsou vyrobeny postele a ložnicový nábytek, by neměly do okolí uvolňovat škodlivé výpary. Ideální je celomasivní nábytek s ekologickou povrchovou úpravou.

Naše firma používá, není-li přání jiné, špičkové laky a mořidla ředitelné při aplikaci vodou s konečným efektem pružného a odolného povrchu.

 

Rošt a matrace

Kombinace matrace a odpovídajícího roštu by měla podpírat páteř v jejím přirozeném, tj. zakřiveném tvaru. Pod „vytrčenými“ místy (ramena, kyčle) by při lehu na boku měla ustoupit, oblast bederní páteře by měla správná matrace naopak „podržet“ .Neměla by být ani příliš tvrdá ani příliš měkká. Proto je nutné provést výběr pro každého individuálně, protože mezi lidmi jsou velké rozdíly v tělesné konstituci ( co je pro štíhlého tvrdé, může být pro těžšího člověka optimální ).

Matrace by měla být co nejvzdušnější a rozhodně odvětraná zespodu. Samozřejmostí by měl být snímatelný a pratelný potah.

Matrace by měla nabízet i psychický komfort. Doporučujeme ji řádně vyzkoušet přímo v obchodě, protože každý má o příjemné matraci jinou představu. Nabídka je široká, každý si „svou“ kombinaci najde.

POZN:  Netrvejte na tom, aby byly v manželské posteli obě matrace a oba rošty stejné.Každá postel se dá přizpůsobit tak,aby byly lehací plochy v jedné rovině. Zdravý odpočinek je důležitější, než design potahu, který stejně zmizí pod prostěradlem.

 

Polohovatelné lamelové rošty

Umožňují zvýšení polohy hlavy a zad, nohou, popřípadě sedu. Mírné zvýšení nohou je nenahraditelným „lékem“ pro unavené nohy. Zvýšení zádové oblasti ocení lidé s nemocným srdcem, ulehčí nám dýchání při nachlazení, využijí ho ti, kdo v posteli čtou nebo sledují TV. Možnost nastavení roštu až do sedu ocení trvale ležící pacienti a jejich ošetřovatelé.

Absolutní komfort zajišťují lamelové rošty s elektrickým pohonem, které mají oproti běžným roštům nepoměrně širší rozsah polohování a jsou ovládány přímo při lehu v posteli.

 

Ortopedické polštáře

Klidnému spánku a dobrému odpočinku často brání bolesti krční páteře.  Správnému uvolnění krčního svalstva a tím zmírnění nebo i odstranění problémů napomáhající speciálně tvarované polštáře z tvárného, měkčího latexu anebo tzv. líných pěn, které se „ochotně“ přizpůsobují individuálním tvarům krční páteře.

Výše uvedené poznatky jsme ochotni s Vámi při výběru vhodného lůžka probrat a navrhnout Vám na základě Vašic připomínek a přání řešní vedoucí k oboustranné spokojenosti.

 

Lůžkoviny

Lůžkoviny by měly spolu s matrací zajišťovat optimální tepelné podmínky spánku. Tělo se nesmí ani přehřívat ani podchlazovat, obojí nás ze spánky vyrušuje. Měly by být z lehkého, hygienického a prodyšného materiálu, který nevyvolává alergie a dobře se udržuje.Povrchovou tkaninu přikrývek doporučujeme z přírodních materiálů (stejně tak povlečení), vnitřní výplň ze značkových polyesterových dutých vláken. 

Pro mnoho uživatelů to bude znamenat používání rozdílných přikrývek přikrývek v letním a zimním období.

POZN:Netrvejte na tom, aby měli všichni členové domácnosti stejné přikrývky a stejné polštáře. Existují různé rozměry polštářů i přikrývek i různé náplně. Každý by měl mít to, co je mu nejpříjemnější. Pro případy, kdy je nutná zvýšená hygiena, existují lůžkoviny, které jsou upraveny pro vyvářku i časté praní.

Důležitá zásada: nemusíte-li, neukládejte lůžkoviny do uzavřených úložních prostorů pod postel.

Kde nás najdete?

  • CM ZDRAVÉ SPANÍ postele
  • Martin Cejp
  • Sokolohradská 8, CHOTĚBOŘ (za ždíreckým přejezdem)

Otevírací doba:

  • Úterý - Pátek: 10 - 16 hod.
  • Sobota: 9 - 12 hod.

Rychlý kontakt
© 2013 Zdravé spaní Martin Cejp. Všechna práva vyhrazena.
Kompletní realizace: Prokop Design - tvorba www stránek